Su Deposu Temizliği

TÜRKİYEDE İLK VE TEK MODÜLER SIVI DEPOLAMA ÇÖZÜMÜ

kumlama2Modüler su depoları için artık Depomodül var.Su ve sıvı depolarınız, daha güzel, daha güvenli, daha temiz, dilediğiniz yerde, dilediğiniz gibi. Üstelik daha ekonomik.

Standart kapıdan geçen en büyük depo…

Kullanıcı olarak, mekanlarımızı ekonomik kullanmak istersiniz. Bu yüzden, sıvı depolama alanları genellikle en atıl en kullanışsız yerlerdir. Su depoları, ya yanlış ve deprem yönetmeliğine göre sakıncalı yerler olan çatı aralarında, yada dar ve biçimsiz tasarlanmış olan bodrum katlarında yer alır. Tonlarca sıvı depolamak için duvarlar kırmak zorunda kalırız. Depo Modul, bizi bu sorunlardan kurtaran bir çözümdür. Standart kapı ebadından daha dar olan 78cm’lik bir açıklıktan geçen modullerin pek çok şekilde birleşmesiyle, alanlarımızı ekonomik kullanarak sıvı depolama hacmini dilediğimiz zaman artırabilmemizi sağlar.

Biz Nasıl Temizliyoruz?

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.

Öncesi Sonrası
once1 sonra1
once2 sonra2

1. Depo içerisindeki su tahliye edilerek, depo kurutma işlemine tabi tutulur. Depo içerisindeki çamur birikintisi,pas, demir parçaları gibi kaba pislikler depo içerisinden çıkarılır.

2.Depo sacı kalınlık ölçümü yapılarak, depo iç yüzeyinin kumlamaya müsait olup olmadığı kontrol edilir. Depo sac kalınlığı kumlama işlemi için müsait ise firmamız tarafından Türkiyede ilk defa uygulanan Mobil Kumlama Aracı ile depo iç yüzeyi kumlama yapılır. Böylece depo iç yüzeyindeki tüm pas, kir kalıntıları yok edilerek depo iç yüzeyi ilk günkü haline getirilir. Türkiyenin tüm illerine hizmet verilmektedir.

3. Depo sacı kalınlığı kumlamaya müsait değilse; özel elektrikli çelik çanak fırçalar ile depo iç yüzeyi kir, pas ve boya kalıntılarından arındırılır.

4. Depo içerisi tekrardan yıkanıp, kurutulur. İçerisinde ayrıntılı olarak kir, pas ve boya kalıntısı kontrolü yapılarak temizlenir.

5. Depo kapağına havalandırma sistemi kurularak “Airless” boya püskürtme makineleri ile epoxy boya kullanılarak çift katmanlı boyama işlemi yapılır. Fırça ve rulo ile yapılan epoxy boya yüzeye yeterince tutunmadığından daha sonra dökülerek içme suyuna karışmaktadır. Bu nedenle epoxy boya işlemi mutlaka “Airless” boyama sistemi ile yapılmalıdır.

6. Boya kuruduktan sonra, depo içerisi son kez yıkanıp temizlenerek kullanıma hazır hale getirilir.

Beton Depo Temizliği ve Seramik Uygulaması

Beton depolara kumlama, epoxy boya işlemi uygulanamamaktadır. Bu yüzden depo içerisi temizlendikten sonra su kaçakları için çift kompedantlı kösler uygulanır. Yüzeyin seramikle yeniden kaplanması işlemi gerçekleştirilir, daha sonra derz dolgu için anti bakteriyel epofuga uygulanır.

Kumlama ve Epoxy Boya Uygulanması

1. Kumlama Nedir?

Metal granür veya kum taneciklerinin basınçlı hava(10 bar) vasıtası ile yaklaşık 160 km süratle kirli, paslı, pürüzlü yüzeylere püskürtülmesi işlemidir. Bu işlem sonrasında yüzey tamamen pürüzsüz ve temiz hale gelerek boya uygulamasına hazırıdır.

2. Epoxy Boya

Dünyada içme ve kullanma suları ile temas halindeki yüzeylerin boyanmasında kullanılan insan sağlığına hiçbir zararı olmayan, anti bakteriyel, çift kompedantlı ve solventsiz bir boyadır. Bu yüzden su depolarının iç yüzeyinin boyanmasında mutlaka epoxy boya kullanılmaldır. Böylece depo iç yüzeyinin paslanmazlığı sağlanmış olur.

Su Deposu İmalatı

1. Silindirik, Prizmatik Yerinde Sac Su Deposu İmalatı

Firmamız tarafından yapılan ücretsiz keşif sonucunda binanıza uygun olarak belirlenen kapasitede ve tipde (silindirik veya prizmatik) su depoları kumlanmış sac kullanılarak firmamız tarafından yerinde ve fabrikamızda imal edilebilmektedir.

Firmamız tarafından üretilen her türlü su deposu 5 yıl garantilidir.

2. Polietilen Plastik Modüler Su Deposu İmalatı

Firmamız tarafından plastik polietilen gıda güvencesinde içme suyu depolanmasına uygun modüler su depoları üretilmektedir. Su deposu imalatı sayfamıza gitmek için tıklayınız